Ředitel prostějovské charity: Pomoc není jen o penězích, ale o přístupu každého z nás

Charita Prostějov poskytuje v regionu sociální, zdravotní a pečovatelské služby. Její ředitel František Hynek považuje za své poslání pomoct lidem, kteří si už sami nepomohou. Pandemie covidu podle něj na činnost charity dopadla jak z finanční stránky, tak z té sociální. „Naše filozofie ale vychází z lásky k bližnímu, a tato láska nezanikla ani po vypuknutí pandemie,“ říká.

Jak se pandemie podepsala na vašich klientech?

Abychom zabránili šíření covidu mezi těmi, o které se staráme, museli jsme přistoupit k izolaci klientů. Znamená to minimum návštěv, což je nepochybně zanechává ve stavu opuštěnosti. O to více, pokud jde o klienty s duševním onemocněním, kteří si prostě nedokáží říct, že zítra bude lépe. Ptají se nás, kdy to všechno skončí, ale my na tohle odpověď neznáme. Snažíme se jim ale pořád ukazovat, že jsme tu pro ně.

Co zaměstnanci charity? Jak situaci zvládají?

Snažíme se o zaměstnance starat se stejnou péčí, s jakou se oni starají o klienty. Jsou z této situace samozřejmě vyčerpaní, zvlášť když musí docházet za covid pozitivními pacienty. Obávají se o zdraví svoje i svých rodin. Já jim ale vždycky říkám, že se přes to dostaneme, že to společně zvládneme.

Měla charita kvůli covidu problém s nedostatkem personálu?

Taková situace nastala v únoru, kdy téměř všichni zaměstnanci pečovatelské služby ulehli s covidem. Právě díky filozofii naší charity – milosrdné lásce nejen k cizím, ale i k vlastním – se na pomoc pečovatelské službě přihlásilo mnoho dobrovolníků z ostatních služeb. Nesmírně si jich za to vážím. Často je jednoduché cizímu pomoct, když je člověk za vodou, ale v momentě, kdy sám potřebuje pomoc a stejně se obětuje pro ostatní, je pro mě hrdinou.

Jak se covid dotkl charity po finanční stránce?

Museli jsme nakoupit respirátory, dezinfekce, ochranné pomůcky a testovací sady. Nemohli jsme pořádat ani tradiční Tříkrálovou sbírku, letos fungovala pouze online a příjmy byly zhruba poloviční oproti normálu. Pomohla nám ale mimořádná dotace ministerstva práce a sociálních věcí.

Chodí za vámi s žádostí o pomoc během pandemie více lidí?

Nepochybně ano. Mnoho lidí žilo už předtím na hraně příjmů a ztráta zaměstnání při pandemii je úplně položila. My jim například pomůžeme najít levnější bydlení, díky čemuž jim zůstane víc peněz na základní lidské potřeby. Není to ale vždy o penězích – jedné mamince s dětmi jsme po vyhoření bytu pomohli dvěma postelemi a trochou oblečení. Byla neskutečně vděčná, protože kvůli lockdownu by je nikde nemohla levně koupit.